Tedavilerimiz

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları)

Diş eti hastalıkları nedeniyle dişlerde çürük meydana gelmemiş olsa bile dişler kaybedilebilir. Bunun için diş, diş eti ve çevre dokuların sağlığı ve birbiriyle uyumu çok önemlidir.

Ortodonti Diş Tedavisi (Diş Teli)

Ortodonti, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Ortodonti ile dişlerdeki çapraşıklıklar, ön dişlerde meydana gelmiş açıklıklar, çenelerin önde ya da geride olduğu çene düzensizlikleri tedavi edilebilir.

Estetik Uygulamalar

Estetik diş hekimliği kapsamında porselen laminalar, bonding uygulamaları-dolgular, inley-onley ve zirkonyum kronlar bulunmaktadır. Porselen laminalar; ön dişlerdeki şekil ve renk bozukluklarını düzeltmek amacıyla uygulanan materyallerdir.

Kanal Tedavisi (Endodontik Tedaviler)

Kanal tedavisi, pulpanın (diş siniri) geri dönülmez şekilde hasar görüp canlılığını yitirmesi sonucu diş sağlığının korunması için gerekli olan tedavidir. Bu işlemde dişin pulpası (sinirleri) çıkartılır ve temizlenir.

Pedodonti

Süt dişleri daimi dişlere göre çürümeye daha yatkındır. Bu nedenle süt dişlerinin korunması için düzenli aralıklarla kontrolü önemlidir. Süt dişlerinde meydana gelen hasarlar, tedavi edilmediği takdirde yerine gelecek daimi dişlere de zarar verebilir.

İmplant – Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Kliniğimizde normal çekim, gömülü diş çekimleri ve implant uygulamaları gibi cerrahi işlemler yapılmaktadır. Diş çekimi; dişlerin ve köklerin kemik içinde yer aldığı soketinden uzaklaştırılması işlemidir.

Protez Uygulamaları

Protez uygulamaları; hastaların çeşitli nedenlerle kaybettiği dişlerin yerine laboratuvar ortamında hazırlanan yapay dişlerdir.

Porselen Diş

Porselen laminalar halk arasındaki adıyla yaprak porselenler olarakta bilinebilir. Dişlerin şekillerini ve renklerini kalıcı bir şekilde değiştirmek amacıyla kullanılan bir tekniktir.

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Dişlerimizin yapısında zamanla renk bozulmaları, koyulaşmalar görülebilmektedir. Bu durum gülüşümüzü en çok etkileyen problemlerdendir.