Estetik Uygulamalar

Estetik Uygulamalar

Estetik diş hekimliği kapsamında porselen laminalar, bonding uygulamaları-dolgular, inley-onley ve zirkonyum kronlar bulunmaktadır. Porselen laminalar; ön dişlerdeki şekil ve renk bozukluklarını düzeltmek amacıyla uygulanan, ince yaprak şeklindeki estetik materyallerdir. Diş yüzeylerindeki ufak bir ön hazırlıktan sonra laboratuvar ortamında hazırlanan laminalar dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılarak tedavi sonlanır.

Bonding uygulamalar-dolgular; çürük, renklenmiş, kırık, şekil bozukluğu gösteren ve araları ayrık (diastema)dişlerin, diş rengindeki kompozit dolgu materalleriyle yeniden şekillendirilmesidir. İnley – Onley – Zirkonyum kronlar; dolguyu destekleyebilecek yeterli miktarda diş dokusu bulunmadığı durumlarda laboratuvar ortamında hazırlanan estetik materyallerdir. İnley-onley uygulamasında dişin sadece eksik olan kısmı tamir edilir. Zirkonyum kronlarda ise diş tamamen kaplanır.

Öncesi & Sonrası

ÖNCESİ & SONRASI

Estetik Diş Uygulamaları Nelerdir?

Estetik Diş Uygulamalarının Yan Etkileri Var Mıdır?

Inley ve Onley Nedir? Uygulaması Nasıl Yapılır?

Sıkça Sorulan Sorular

Bu estetik diş hekimliği uygulamasının tedavi aşamaları nasıldır ?

İlk seans dişleriniz aşındırılmadan ölçüsü alınır ve çıkan modelde bir çalışma yapılır. Daha sonra dişler aşındırılır ve hassas bir ölçü materyali ile ölçü tekrarlanır. Bir sonraki randevunuzda ise laminalar dişlerinize uygulanır.

Kahramanmaraş ilinde bulunan polikliniğimizde diş estetiği tedavilerine dair daha detaylı bilgi almak için

Randevu Alın

Randevu ve görüşme için formu doldurun, size ulaşalım.

0344-225-6060 info@aplusdental.com.tr